Kongres Zdrowia Psychicznego wraz z Fundacją eFkropka objął patronatem:
- Pierwszą ogólnopolską konferencje humanistyczną na temat szpitalnictwa psychiatrycznego VIII Otwarte Seminarium Filozoficzno-Psychiatrycznych pt. SZPITAL, która odbędzie się w dniach 11-12 maja 2019r. w sali konferencyjnej 316 Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Dobra 55/66).
Organizatorem konferencji jest Fundacja OSFP działająca na rzecz integracji różnych dyscyplin zajmujących się zdrowiem psychicznym oraz wzmacnianiu i promocji ich aspektów humanistycznych w kręgach profesjonalistów oraz wszystkich grup społecznych. Prowadzimy także m.in. działalność charytatywną na rzesz psychiatrii dziecięcej oraz organizujemy 21st Annual Conference of the International Network for Philosophy and Psychiatry ‘Experts in Mental Health’ (22-24.10.2019) – najważniejsze na świecie wydarzenie w obszarze styku humanistyki i psychiatrii. Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę Fundacji OSF-P (kliknij w plakat)
2. Musical „next to normal”- 04.2019r.
Nasza Fundacja wspólnie z Kongresem Zdrowia psychicznego objęła patronatem światowej sławy musical „next to normal” wystawiany przez Teatr „Syrena”, premiera odbyła się 6 kwietnia br.
Next to Normal to musical rockowy poruszający jeden z ważniejszych i często niepodejmowanych tematów jakim jest choroba psychiczna. Zaprezentowanie tak ważnego tematu w formie musicalowej pozwala zapoznać się szerszej publiczności z tematyką zaburzeń dwubiegunowych. Jest to propozycja zarówno dla osób dorosłych i jak i dla dorastającej młodzieży. Wartki, przejmujący i chwytający za serce. Cieszymy się, że takie dzieło pojawia się
w repertuarze warszawskiego teatru pokazując go w sposób prawdziwy i niepozbawiony rzeczywistej głębi.
Materiał Teatru Syrena:
„Goodmanowie to z pozoru normalni Amerykanie. Diana zajmuje się domem, Dan zarabia na utrzymanie. Ich córka Natalie jest muzycznym geniuszem i marzy o wyrwaniu się rodzinnego miasta, a syn Gabe – zbuntowanym nastolatkiem, przy tym oczkiem w głowie matki. Okazuje się jednak, że pod powierzchnią zwyczajności kryje
się rodzinna tragedia, a Diana zmaga się z chorobą dwubiegunową. Postępy w chorobie sprawiają, że uporządkowany świat Goodmanów wali się jak domek z kart, a walka o utrzymanie pozorów normalności staje się być albo nie być dla całej rodziny.” Zachęcamy do zapoznania się z tym musicalem. Wielokrotnie nagradzany i komentowany na całym świecie traktujący o temacie wszystkim nam bliskim i społecznie nie znanym.”
3. Film dokumentalny „Dwubiegunowi” – 04.2019r.
W dniu 31.03.2019, na youtube miała miejsce premiera pierwszego polskiego filmu dokumentalnego na temat ChAD Był to duży projekt, którego ukończenie zajęło 2 lata. Autorką dokumentu jest Joanna Trojanowska. Film powstał po to, by walczyć ze stygmatyzacją i dyskryminacją osób chorych psychicznie, a także po to, by popularyzować wśród zdrowych wiedzę na temat ChAD. Fundacja oraz Kongres Zdrowia Psychicznego objęli patronatem ten dokument.
4. Żywa Biblioteka
Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii Dialog oraz Fundacja RUBIN organizują Żywą Bibliotekę połączoną z prelekcją dotyczącą uprzedzeń i dyskryminacji.
Wydarzenie to odbyło się już 13 kwietnia i 11 maja w godzinach 15-20 w pasażu głównym Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Kolejne zaplanowane jest na 22 czerwca, także w pasażu głównym BUW.
Żywa Biblioteka to nie tylko nazwa wydarzenia, lecz także oficjalna metoda edukacji antydyskryminacyjnej opisana i rekomendowana przez Radę Europy w 2001 roku. Na świecie i w Polsce o jej rozwój dba organizacja Human Library. Celem wydarzenia jest umożliwienie nawiązania dialogu między przedstawicielami grup narażonych na dyskryminację lub stereotypizację a lokalną społecznością. Żywa Biblioteka sprzyja budowaniu relacji opartych na otwartości, tolerancji i wzajemnym poszanowaniu.