Przeskocz do treści
Kongres Zdrowia Psychicznego Kongres Zdrowia Psychicznego
  • O III Kongresie
    • Rejestracja – udział stacjonarny
    • Rejestracja dla dziennikarzy
    • Komitet honorowy III KZP
    • Patronat Honorowy
    • Patronaty/ Patronaty medialne
    • Prelegenci
    • Ambasadorzy
    • Rada programowa
    • Partnerzy III KZP
    • Organizatorzy
    • Program
    • Komitet organizacyjny
    • Regulamin zasad rejestracji i udziału uczestników w III KZP
    • Objęliśmy patronatem
    • Mural
    • Media o III Kongresie
    • Kubki pamiątkowe, materiały
  • Historia
    • I Kongres
    • II Kongres
  • Dla Ciebie
    • Debata ”W parze ze schizofrenią”
    • Kongres objął Patronatem
    • Aktualności
    • Wydarzenia
    • Gdzie szukać pomocy?
    • Piękny Umysł nr 3
  • Kontakt
  • In English
    • Our Mission, Story
    • Initiators
    • Message
    • When, Where
  • Facebook Kongres Zdrowia Psychicznego
  • Instagram Kongres Zdrowia Psychicznego

Ambasadorzy

  1. Strona główna
  2. III Kongres Zdrowia Psychicznego
  3. Ambasadorzy

Elyn R. Saks – wybitna profesor prawa, psychologii i psychiatrii oraz oraz nauk behawioralnych na Uniwersytecie Południowej Kalifornii – Gould School of Law. Założycielka i dyrektorka wydziału Saks Institute for Mental Health Law, Policy and Ethics. Adiunkt psychiatrii na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego w Szkole Medycznej i na Wydziale w Nowym Centrum Psychoanalizy. Profesor Saks otrzymała tytuł doktora nauk prawnych w Yale Law School, doktora nauk psychoanalitycznych w New Center for Psychoanalysis. Uzyskała również tytuł doktora honoris causa nauk prawnych na Uniwersytecie Pepperdine oraz tytuł doktora honoris causa literatury humanitarnej na William James College. Saks dużo pisze w dziedzinie prawa i zdrowia psychicznego, opublikowała pięć książek i ponad pięćdziesiąt artykułów. Jej wspomnienia, The Centre Cannot Hold: My Journey Through Madness, opisują jej zmagania ze schizofrenią. Zdobyła liczne wyróżnienia, w tym stypendium Johna D. i Catherine T. MacArthur w 2009 roku (tzw. „Genius Grant”)

 

 

 

Arnhild Lauveng – doktor i specjalistka psychiatrii środowiskowej. Badaczka w Norweskim Centrum Kompetencji, wiceprezes Norweskiego Stowarzyszenia Psychologicznego. Wykładowczyni i laureatka wielu nagród. Autorka 12 książek, z których dwie – „Byłam po drugiej stronie lustra” i „Niepotrzebna jak róża”. zostały przetłumaczone na język polski, są oparte na jej własnych doświadczeniach związanych z diagnozą schizofrenii

 

Katarzyna Grochola – jedna z najpoczytniejszych i najbardziej popularnych polskich pisarek współczesnych, felietonista

 

Cleo Ćwiek – Prezeska Fundacji Można Zwariować, członkini Rady ds. Zdrowia Psychicznego przy Ogólnopolskim Strajku Kobiet, aktywistka Extinction Rebellion Polska, modelka z wykształceniem psychologicznym. Od ponad dekady związana z wieloma rynkami modowymi na całym świecie. Angażuje się w działania i akcje społeczne na rzecz klimatu oraz osób wykluczonych ze względu na zaburzenia psychiczne. Dzięki własnym doświadczeniom zaburzeń psychicznych zainicjowała powstanie kampanii społecznej i fundacji Można Zwariować, która zebrała wokół siebie aktywną i zaangażowaną społeczność.

Fundacja Można Zwariować 

 

Mika Urbaniak – profesjonalnym muzykiem od 13. roku życia. Skomponowała swój  pierwszy utwór w wieku 11 lat i od tamtej pory komponuje i koncertuje. Wychowana przez dwoje legendarnych artystów, ikony jazzu, Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka, pionierów fusion jazz, rosła w świecie muzyki i sztuki. Pop, Jazz, Hip-Hop, Rap, Neo-Soul, RnB i Blues były jej głównymi kierunkami muzycznymi, chociaż ma bardzo ekspansywną, twórczą i bogatą wyobraźnię, która pozwala jej eksperymentować z różnymi stylami. „Muzyka, którą kocham, to muzyka przemawiająca do serca, która mówi prawdę i daje ludziom coś do myślenia” –mówi Mika. Unikalny, pełen melancholii timbre głosu Miki, hipnotyzuje  słuchaczy. Jej rytmiczny, porywający i osobisty, poetycki styl rapowy, dodaje także innego wymiaru jej ekspresyjnemu stylowi. Od lat koncertuje na całym świecie i występowała z takimi artystami jak: Lenny White, Tom Browne, Al McDowell, Richard Bona i Hiram Bullock. Występowała również z Quincy’m Jonesem i jego Big Bandem. Brała udział w wielu projektach spotykając się z bardzo pochlebnymi recenzjami. Jej pierwszy album „Closer” zdobył prestiżową nagrodę Frederyk za najlepszy album w 2009 roku. Mika współpracowała z  producentem Victorem Daviesem, przy tworzeniu albumu „Follow You” który otrzymał nagrodę Best Pop Album i „Once in a Lifetime”, inspirowany muzyką jazzową. Albumy te  zyskały duże uznanie. Obecny  projekt Art Pop  jest to duet Miki Urbaniak  z Victorem Daviesem z coverami z lat 80 i 90  w świeżym, nowym brzmieniu.

www.mikaurbaniak.co.uk   

 

Profesor Irvin D. Yalom – amerykańskim psychiatrą egzystencjalnym i psychoterapeutą, emerytowanym profesorem na Uniwersytecie Stanforda. Jeden z pionierów psychoterapii grupowej, stworzył również własną koncepcję psychoterapii egzystencjalnej, koncentrującej się wokół nieodłącznych składników ludzkiego losu: wolności, samotności, potrzeby sensu i śmierci.  Jest także znakomitym pisarzem, autorem niezliczonych publikacji naukowych i niezwykle popularnych powieści terapeutycznych jak choćby: „Kat miłości” „Opowieści psychoterapeutyczne” „Mama i sens życia”.

https://www.yalom.com

 

 

Marek Kamiński – life & business strategist, innowator, filozof. Uważany za jednego z największych polskich podróżników. Jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku, bez pomocy z zewnątrz, za co został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Inspiruje setki tysięcy ludzi w Polsce i na świecie poprzez książki, filmy, podcasty, webinary i programy trenerskie. Stworzył Marek Kamiński Academy, której misją jest promowanie wiary w potencjał ludzki i budowanie odporności psychicznej. Marek Kamiński poprzez webinary dla osób indywidualnych, a także power speeche oraz moduły treningowe dla biznesu, bazujące na autorskiej Metodzie Biegun i koncepcję Power4Change, daje sprawdzone narzędzia do zmiany i osiągania celów, które od 20 lat zmieniają̨ życie dziesiątek tysięcy ludzi i pomagają̨ w rozwoju osobistym i biznesowym. Założyciel Fundacji oraz pomysłodawca międzynarodowego programu transformacyjno-rozwojowego Life Plan Academy dla młodzieży w wieku 14-17 lat, którego celem jest zmiana jakości życia, zapobieganie depresji i budowa własnej wartości, poprzez naukę osiągania indywidualnych celów.

www.marekkaminskiacademy.com

www.marekkaminski.com 

 

Daniel Fisher –  uzyskał doktorat z badań nad nowotworami na Uniwersytecie w Wisconsin, następnie pracował w Narodowym Instytucie Zdrowia USA, prowadząc badania z dziedziny neurobiochemii. Wówczas zdiagnozowano u niego schizofrenie. Wyzdrowiał i aby uczłowieczyć system ochrony zdrowia psychicznego ukończył studia medyczne na Uniwersytecie Georga Washingtona i został lekarzem. Rezydenturę z psychiatrii ukończył na Uniwersytecie Medycznym Harvarda. Przez 42 lata pracował jako certyfikowany specjalista psychiatrii środowiskowej. W tym charakterze był również dyrektorem medycznym na obszarze obejmującym 130.000 osób, zarówno w zakresie opieki ambulatoryjnej, jak i szpitalnej. Ma duże doświadczenie w pracy z osobami z poważnymi zaburzeniami zdrowia psychicznego oraz z podwójnymi diagnozami. Przez ostatnie 29 lat był współzałożycielem i dyrektorem generalnym National Empowerment Center. W ciągu ostatnich 15 lat współzałożył i był przewodniczącym Narodowej Koalicji na rzecz Zdrowia Psychicznego. Nadano mu tytuł profesora Uniwersytetu Massachusetts. Jest jednym z propagatorów i trenerów programu edukacyjnego Emocjonalnego CPR – „Emotional CPR”. Rozwija ten program w Polsce.

 

Bogdan Frymorgen (1962) – kurator i wydawca, autor albumów fotograficznych i wystaw, studiował anglistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Przez dwadzieścia cztery lata pracował dla Serwisu Światowego BBC. Mieszka w Londynie, jest korespondentem radia RMF FM. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w Polsce. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i rady nadzorczej Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie.  Autor książki „Okruchy większej całości” opisującej dynamikę rodziny zdominowanej przez chorobę psychiczną ojca i jej wpływ na kształtowanie wrażliwości młodego człowieka dorastającego w czasach PRL-u.

 

 

Tomasz Jastrun – poeta, prozaik, publicysta; Od roku 1977 związany z drugim obiegiem wydawniczym: W latach 90 dyrektor Instytutu Polskiego w Sztokholmie. Od roku 1986 stały autor paryskiej „Kultury”, felietonista wielu pism m inn: Architektura, Twój Styl, Wprost, Newsweek, Zwierciadło. Autor licznych tomików poetyckich i powieści, napisał m. in. powieść o depresji „Rzeka podziemna” i poradnik: „Osobisty przewodnik po depresji”. Ostatnia jego książka to reportaż historyczny „Dom pisarzy czasach zarazy”.

 

 

Tomasz Kozłowski – mówca motywacyjny, doświadczony szkoleniowiec, coach, psycholog. Wieloletni ratownik górski. Skoczek spadochronowy, tandem-pilot (1700+). W grudniu 2014 r. wznosząc się do stratosfery balonem na ogrzane powietrze wraz z dwoma skoczkami wykonał najwyższy skok spadochronowy w Europie. 21 czerwca 2017 r. bijąc dwukrotnie rekord Polski skoczył ze spadochronem 50 razy w ciągu jednego dnia – każdy skok dedykowany był konkretnej ciężko chorej osobie, dzięki czemu zebrał ponad 200 tys. zł na cele dobroczynne, za co otrzymał nagrodę CHARITY HERO. Rok później skoczył w jednym dniu 100 razy zbierając ponad pół miliona zł na 100 specjalistycznych wózków inwalidzkich dla niepełnosprawnych dzieci.

Autor projektu JUMP FOR THE PLANET, którego celem jest wykonanie skoku spadochronowego z 45 km w celu zwrócenia uwagi świata na problemy klimatyczne i zebranie pieniędzy na domu dla uchodźców klimatycznych.
 https://jumpfortheplanet.com

 

 

 

Jakub B. Bączek – autor ponad 20 książek, w tym bestsellerów tj. „25 miniemerytur”, „Zarobić milion, idąc pod prąd”, „Trening mentalny czyli o dobrym życiu” oraz książka napisana z Jackiem Santorskim pt. „Determinacja”).
Według opinii Łukasza Milewskiego, Iwony Guzowskiej i Krzysztofa Ignaczaka jest mówcą inspiracyjnym nr 1 w Polsce, prowadził najliczniejsze obecnie eventy inspiracyjne w kraju, napisał ok. 70 pisemnych referencji od czołowych korporacji, banków i organizacji. Jako trener mentalny prowadzi wielu sportowców, olimpijczyków, a z drużyną reprezentacji Polski w siatkówce w 2014 roku osiągnął Mistrzostwo Świata.
https://www.jakubbbaczek.pl/

 

 

Podziel się tą stroną!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • LinkedIn
  • Instagram
  • Strona główna
  • Relacje z II Kongresu ZP
  • Aktualności
  • Wydarzenia
  • Darowizna
  • Kontakt
  • Partnerzy III KZP
  • Regulamin zasad rejestracji i udziału uczestników w III KZP
  • Kubki pamiątkowe z wizerunkiem muralu oraz z plakatem II KZP
  • Piękny Umysł nr 3

Zaproszenie

https://kongreszp.org.pl/wp-content/uploads/sites/2/2019/04/movie2-sp.webm

Social media

  • Email
  • Twitter
  • Facebook
  • Google
  • Instagram
  1. Strona główna
  2. III Kongres Zdrowia Psychicznego
  3. Ambasadorzy

Organizator techniczny i współorganizator merytoryczny
Fundacja eFkropka
ul. Majdańska 5 lok. 23
04-088 Warszawa
KRS 0000382481

Polityka prywatności
© 2018 Fundacja eFkropka

Logo Fundacji eFkropkaMarsz Żółtej Wstążki

Adres korespondecyjny
ul .Wilcza 31 lok 7,
(siedziba PRATiR)
00-544 Warszawa, Polska
tel: +48 534 818 221
kongreszp@ef.org.pl
Ikonki od Icons8 | Wykonanie Tomasz Bednarek
Skip to content
Open toolbar Narzędzia dostępności

Narzędzia dostępności

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Pomniejsz tekstPomniejsz tekst
  • Skala szarościSkala szarości
  • Duży kontrastDuży kontrast
  • NegatywNegatyw
  • Jasne tłoJasne tło
  • Podkreśl odnośnikiPodkreśl odnośniki
  • Czytelna czcionkaCzytelna czcionka
  • Reset Reset