Razem stworzyliśmy mural bez uprzedzeń wobec osób w kryzysie psychicznym. Wesprzyj powstanie społecznościowego muralu w przestrzeni publicznej Warszawy. To wydarzenie towarzyszące III Kongresowi Zdrowia Psychicznego.
Mural powstał pod wiaduktem przy Dworcu Gdańskim w Warszawie.

Uroczystość odsłonięcia muralu:

Powstawanie muralu można wesprzeć:
https://zrzutka.pl/na-mural-solidarnosci-z-osobami…
Mural oraz dokumentacja całego procesu jego tworzenia są elementami edukacyjnej kampanii społecznej na rzecz dbania o zdrowie psychiczne, w którym oprócz artysty – Dariusza Paczkowskiego (aktywista i twórca murali) biorą udział osoby, które muralowi użyczą swych twarzy oraz wolontariuszki i wolontariusze. Osoby po i w trakcie kryzysu psychicznego, ludzie związani z ochroną zdrowia psychicznego.
Zapraszamy też Wszystkich, dla których obalenie krzywdzących stereotypów na temat zaburzeń psychicznych oraz zwiększenie świadomości społecznej są działaniami koniecznymi do wprowadzenia zmian w zmian w opiece psychiatrycznej i terapeutycznej. Do poprawienia dostępności do niej.
Proces wspólnego tworzenia muralu jest tego manifestem. Do tego bardzo potrzebne jest Twojego wsparcie! Fundusze zebrane podczas zbiórki przeznaczone zostaną na zapewnienie wszelkich niezbędnych materiałów, kosztów realizacji procesu tworzenia muralu oraz jego dokumentacji w formie materiału filmowego. Dzięki tej zrzutce przyczynisz się do szerzenia tych idei, staniesz się częścią procesu twórczego oraz wspólnego wprowadzania zmiany społecznej!
Niewątpliwie coraz głośniej rozbrzmiewa w przestrzeni publicznej informacja o tym, że przynajmniej co czwarta osoba doświadczyła, doświadcza lub doświadczy kryzysu zdrowia psychicznego. Oznacza to, że prawdopodobnie i Ty, zdając sobie z tego sprawę lub nie, poznałaś taką osobę. Może to twój sąsiad, koleżanka, człowiek, który stoi za Tobą w kolejce w sklepie. Dlatego niesamowicie istotne jest abyśmy wspólnie włączyli się w walkę o dostępną, przyjazną, szybką pomoc! W walkę o to, aby stereotypy dotyczące zaburzeń psychicznych zamieniły się w wiedzę. O otoczenie wsparciem i dobrą opieką osób po i w kryzysie psychicznym. O dostępność kompleksowej, darmowej, lokalnej, opartej o wsparcie wspólnotowe pomocy. O tworzenie relacji i systemowej opieki, której podstawowym założeniem jest dialog i wzajemny szacunek. Działajmy zatem razem aby obalić istniejący w społeczeństwie fałszywy negatywny wizerunek osób zmagających się zaburzeniami psychicznymi, doprowadzić do rozwoju i popularyzacji psychiatrii środowiskowej – opieki jak najbardziej lokalnej, umożliwiającej pozostanie w codziennym środowisku społecznym, tym samym mającej niesamowicie pozytywny wpływ na zdrowienie i trwanie w zdrowiu.
Dariusz Paczkowski – grafficiarz, street artowiec, performer, animator życia kulturalnego, koordynator ogólnopolskich akcji na rzecz demokracji i praw człowieka. Jego murale można podziwiać w całej Polsce. Zaprasza do wspólnego tworzenia seniorów, dzieci i młodzież, osoby z mniejszości narażone na dyskryminację.

O akcji w mediach:

Podziel się tą stroną!

Skip to content