#stoppsychofobii

#stoppsychofobii – akcja społeczna

Nie bójmy się rozmawiać o stanie psychicznym, nie bójmy się osób, które mają za sobą ciężkie przeżycia czy choroby, pomóżmy im wrócić do społeczeństwa.

W kampanii chcemy zachęcać również do organizacji przez lokalne środowiska Marszów Żółtej Wstążki – Marszów o Godność w dniu 3 czerwca, w całym kraju oraz do organizacji tego dnia, Dnia Żółtej Wstążki – spotkań, rozmów o zdrowiu psychicznym, drodze do zdrowienia dla osób które nie mogą uczestniczyć w Kongresie, aby mogły poczuć jego „ducha” .

Jak można wziąć udział?

  1. Wydrukować ze strony www.ef.org.pl  lub odręcznie wykonać napis #stoppsychofobii
  2. Zrobić zdjęcie z kartką z napisem #stoppsychofobii
  3. Zamieścić zdjęcie na swoim profilu w social mediach dodając w opisie hasztagi: #stoppsychofobii oraz #zdrowiepsychicznedlawszystkich
  4. Nałożyć nakładkę dostępną na FB na swoje zdjęcie profilowe (jest dostępna do 3 czerwca br.)
  5. Zaprosić rodzinę, znajomych i nieznajomych do uczestnictwa w akcji
  6. Dla posiadaczy dysku Google:  Zamieść zdjęcie na ogólnodostępnym dysk, zdjęcie będzie widoczne dla wszystkich osób,  które będą chciały zobaczyć galerię zdjęć. Wszystkie zdjęcia znajdują się na dyskach Google ich autorów, w każdej chwili można samemu je usunąć. link do dysku 
  7. Można też zmotywować lokalne organizacje, jednostki działające na rzecz zdrowia psychicznego, do spędzenie wspólnie tego dnia, przy rozmowach o tym jak ważne jest dbanie o higienę psychiczną, o drodze do zdrowienia i możliwościach działań w lokalnych społecznościach, oraz do organizacji marszu.

Akcja zaplanowana jest do dnia 3 czerwca 2019r.

 

Jeśli nie polubiłeś naszych profili na Fb – zapraszamy- Fb Fundacji    Fb Kongresu Zdrowia Psychicznego  

 

Podziel się tą stroną!

Skip to content