Strona dla osób w kryzysie samobójczym i ich bliskich

Polskie Towarzystwo Suicydologiczne przy wsparciu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń uruchomiło stronę dla osób w kryzysie samobójczym i ich bliskich!
W Polsce codziennie 15 osób odbiera sobie życie, a 225 próbuje to zrobić. Każdego roku dwa razy więcej osób ginie w wyniku samobójstw, niż w wyniku wypadków samochodowych!!! Każde samobójstwo i każda próba wpływa na 20 osób z najbliższego otoczenia. Dzięki pracy ekspertów z Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego, oraz wsparciu finansowemu PZU SA. powstała pierwsza w Polsce i Europie platforma internetowa, która został stworzony z myślą o osobach, które borykają się z myślami samobójczymi, mają za sobą próby samobójcze, lub straciły kogoś w wyniku samobójstwa. Pomoc jest anonimowa i bezpłatna. Na stronie znajduje się także zakładka STREFA WIEDZY gdzie można znaleźć ważne informacje z zakresu profilaktyki samobójstw!
W trosce o nasze zdrowie psychiczne, Polskie Towarzystwo Suicydologiczne uruchomiło serwis „Życie warte jest rozmowy” www.zwjr.pl. Dzięki platformie internetowej każdy, kto myśli o samobójstwie lub ma za sobą próby samobójcze otrzyma dostęp do rzetelnej wiedzy, wskazówek jak radzić sobie z kryzysem, a także będzie mógł napisać do specjalistów wiadomość online. Wsparcie na stronie otrzymają także Ci, którzy chcą pomóc bliskim będącym w kryzysie lub po próbie samobójczej. Projekt finansowany jest z funduszu prewencyjnego PZU SA.

Podziel się tą stroną!

Skip to content