Marek Kamiński – zdobywca biegunów oraz założyciel Kaminski Foundation i Kaminski Academy, czyli organizacji wspomagających odporność psychiczną u dzieci i dorosłych. Mentor, przedsiębiorca i odkrywca ludzkiego potencjału. Odbył ponad 80 ekstremalnych wypraw. Jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku, bez pomocy z zewnątrz, za co został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Między innymi dotarł na Bieguny z niepełnosprawnym, wówczas 15 letnim Jaśkiem Melą udowadniając, że nie ma rzeczy niemożliwych. Inspiruje setki tysięcy ludzi w Polsce i na świecie poprzez książki, filmy, podcasty, webinary oraz programy trenerskie.

www.marekkaminski.com                            www.marekkaminskiacademy.com

 



Małgorzata Serafin – prezenterka telewizyjna, dziennikarka newsowa. Pracę w mediach rozpoczęła w Superstacji, gdzie prowadziła programy Raport i Finał Dnia, później związana była z Telewizją Polską. Na antenie TVP1 prowadziła wywiady z politykami w programie Polityka przy kawie, TVP INFO współtworzyła poranne pasmo, oraz serwis INFO Dzień. Następnie współtworzyła telewizję w Wirtualnej Polsce. Była wydawcą i prowadzącą serwisów informacyjnych. Po 11 latach w mediach mikrofon zamieniła na nożyczki i została fryzjerką. W trakcie pandemii doświadczyła kryzysu psychicznego, po którym postanowiła dzielić się świadectwem leczenia depresji w Sekielski Brothers Studio prowadziła program „Farbowanie życia”, do którego zaprasza osoby po kryzysach psychicznych. Jest również autorką cyklu podcastów o dorosłych w spektrum autyzmu i z ADHD zrealizowanego dla miesięcznika Zwierciadło. Niedawno uruchomiła na YouTube własny kanał BEZ FARBOWANIA, w którym rozmawia o zdrowiu psychicznym i psychoedukacyjnych książkach. Prywatnie  kocha odkurzać, układać puzzle i jeść chipsy.

Agnieszka Jucewicz – dziennikarka związana z „Gazetą Wyborczą”, gdzie pisze na tematy psychologiczne i społeczne. Autorka książek, m.in. „Czując. Rozmowy o emocjach”; „Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholików” (napisanej z Magdaleną Kicińską); „Czasem czuję mocniej. Rozmowy o wychodzeniu z kryzysu psychicznego” i najnowszej, z prof. Bartłomiejem Dobroczyńskim- „Tańcząc. Rozmowy o kryzysie i przemianie”. Prowadzi autorski podcast „Moja odwaga”, w którym rozmawia o różnych obliczach odwagi i lęku. Osoba z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

Bogdan Białek – Psycholog, dziennikarz, redaktor. Absolwent psychologii UJ, później pracownik tej uczelni. W latach 80. pracownik Studium Pomocy Psychologicznej PTP, prowadził treningi psychologiczne dla osób uzależnionych od alkoholu oraz warsztaty dla profesjonalnych i nieprofesjonalnych pomagaczy. W latach 90. zajął się dziennikarstwem, pracował w Gazecie Wyborczej, był twórcą i szefem pierwszego w kraju dodatku regionalnego GW, w połowie lat 90. założył swoje wydawnictwo i stworzył i redagował pierwsze polskie pismo psychologiczne „Charaktery”, jak rownież następne magazyny psychologiczne np. „Psychologia w Szkole”, „Psychologia Dziś”, „Medytacja“ czy ukazujący się na rynku niemieckim magazyn „Psychologie und Leben”.
Przez wiele lat był współprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Z jego inicjatywy były w Warszawie i innych miastach Polski organizowane Bliskie Spotkania Chrześcijan i Żydów, konferencje w dialogu chrześcijańsko-żydowskim.
Jest absolwentem Studium Duchowości jezuickiej uczelni Collegium Bobolanum w Warszawie, oraz podyplomowego Studium Uważność i Wspólczucie w Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Członek Towarzystwa Dziennikarskiego, PEN Club Polska, ICOM Międzynarodowej Rady Muzealnej, Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny, Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

Małgorzata Imielska – Absolwentka Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, reżyser oraz autor scenariuszy filmów dokumentalnych, fabularnych, spektakli teatralnych i radiowych. Od 2021 wykładowca PWSTIF. Laureatka wielu polskich i międzynarodowych nagród. Jej fabularny debiut filmowy „Wszystko dla mojej matki”, którego była reżyserką i scenarzystką, otrzymała nagrodę za „Golden Debiut” na 3Kino Fest MFF Praha 2020, Best Narative Feature na Ojai FilmFestival, 2020, nagrodę za reżyserię i dla najlepszego filmu fabularnego na International Film Festival Dhaka 2020, wyróżnienie za debiut reżyserski oraz Nagrodę Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2019. Ponadto przyznano mu Nagrodę Młodzieżowego Jury na Tarnowskim Festiwalu Filmowym 2020, wyróżnienie na Festiwalu Lubuskie Lato Filmowe 2020, na Forum Kina Europejskiego Cinergia oraz na Bastau International Film Festival w Kazachstanie. Film „Wszystko dla mojej matki” otrzymał także pięć nominacji do nagrody „Orły” w 2021 roku. Ukończyła pracę nad pełnometrażowym filmem dokumentalnym „Posłuchaj co chcę ci powiedzieć” (scenariusz i reżyseria), opowiadającym o młodej dziewczynie zmagającej się z schizofrenią. Film otrzymał dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki filmowej, Telewizji Polskiej oraz Mazowieckiego Funduszu Filmowego.


 

Podziel się tą stroną!

Skip to content